| RiciOnHighWay a întrebat:

Salut fratilor! Azi am inceput sa folosesc ceara de par! Vreau sa aflu daca este buna, sa stiu daca imi afecteaza parul sau scalpul si poate ajunge la caderea parului, eu as vrea sa o mai folosesc! Ajutor!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, afecteaza parul pe termen lung.
Intai declanseaza dermatica seboreica (adica matreata, din cauza opturarii porilor cu sebum), iar mai tarziu alopecia.(caderea masiva a parului, chelirea).

| En3Rgi a răspuns:

Nu duce la caderea parului. Ceara de par folosesc si eu si o recomand.Singurul defect e ca face putina matreata dar in rest, totul ok, nu iti face griji.