| adrianamaria19481294 a întrebat:

Salut! Ieri m-am tăiat cu bicul în zona mustații fără sa vreau, ma grăbeam și na. Stiți ce sa fac ca sa îmi treaba repede? Și are ceva dacă dau cu puțin fond de ten sau anticearcan sau ceva doar ca să nu se vadă (vreau sa ies în oraș si de asta intreb)?

Răspuns Câştigător
| DeeDee817 a răspuns:

In primul rând sa nu te mai dai cu bicul pentru ca ești fata și ai pielea mult mai sensibilă in zona aceea decât un barbat. Este o crema la Avon pentru așa ceva, eu o folosesc și e super buna și e doar 12 lei. Dacă te-ai tăiat și rana e proaspăta nu e ok sa pui fond de ten sau altceva in zona aceea. Ca sa îți treacă mai repede poți merge la farmacie și sa intrebi farmacista sa îți dea un cicatrizant bun. Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti fată si dai cu bigu la mustata? De ce nu te epilezi? Daca vei continua sa faci asta, vei avea mustata ca a mea.

| RxTx a răspuns:

Apa oxigentata opreste sangerarea

| Violleta2022 a răspuns:

Ca fata, la anisorii astia iti razi mustata cu bigul?
Spune-i mamei sa te duca la cosmetica sa-ti epileze mustata, daca este mare si pufoasa, sau sa te duca la endocrinolog, ca nu-i normal sa ai asemenea pilozitate pe fata, putand fi vorba de o dereglare hormonala mare.

| Alexa2322 a răspuns:

Nu este ok sa dai cu bigu la mustață, mai ales ca ești fata. Iti recomand benzile cu ceara.