| Daryus200020 a întrebat:

Salut imi poate spune si mie cineva cateva metode cu care as putea slabi? Fara medicamente sau stiu eu ceva tratamente. Funda

Răspuns Câştigător
| Ceriik a răspuns:

Dieta dukan, clar. Am rude care au slabit 20 kg in 3 luni, fara sa se infometeze.
Eu am slabit 10 kg in 3 luni fara chin si infometare, pe baza de proteine ( mereu am fost slaba si am vrut sa redevin asa). Detalii despre dieta Dukan poti gasi pe site-ul lor ( daca nu ai o dieta deja personalizata de un nutritionist).
Gasesti toate detaliile pe etape pe link.
O sa mananci destul de multa carne slaba de pui, curcan sau vita, peste in perioada asta, branza de vaci slaba, oua, iaurt degresat, unele legume si o sa bei 2 l de apa plata pe zi.
Plus mers pe jos zilnic 30 minute ( sau ceva gimnastica).
Adio dulciuri si grasimi o perioada. Ai voie in schimb sa bei Cola zero ( are indulcitori) zilnic ( maxim jumatate de litru).
O sa slabesti din prima saptamana citeva kg si asta o sa te motiveze sa continui.
Ai grija, prima faza, de atac, care e cea mai dura ( doar carne de pui, peste, oua, brinza, iaurt si tarate de ovaz alaturi de 2 l de apa), sa nu o tii decit 5-6 zile ( pentru 10 kg...pentru 20 kg o tii 8 zile, pentru 5 kg o tii 3-4 zile). Urmeaza apoi alte faze, mult mai usoare.
Ai mai multe detalii pe site aici.

http://dietadukan.ro/

http://dietadukan.ro/regimul

Cel mai usor lucru este ca poti minca CIT VREI ( dar la un moment dat se inchide apetitul de la atita carne, o sa vezi ).
Eu am dus-o foarte, foarte usor.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CorneliaC a răspuns:

Fa sport

| Kimmy22 a răspuns:

Pai in primul rand...ai grija cum si ce mananci. Apoi apuca-te de un sport. Cum ar fi mersul pe bicicleta sau atletism.

| Diana006 a răspuns:

1. SPORT, 2. poti sa incerci dieta Dukan. In niciun caz nu te infometa! Sper ca te-am ajutat!

| alex113 a răspuns:

Cel mai bun mod de a slabi este SPRTUL, dar pentru a avea rezultate mai bune trebuie sa ai grija si ce si cat mananci. funda? happy

| Daryus200020 explică:

Va multumesc, sport fac cam 2 ore apa cel putin 2 litribig grin cu bicicleta merg cam o ora dar de obicei cam jumatate de orabig grin