| Tyler9 a întrebat:

Imi puteti da va rog niste sfaturi de ingrijire a parului la barbati? Ce fel de sampon trebuie de folosit, cit de des trebuie de spalat daca arul este gras etc. happy

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca se poate bio desigur,nu foarte des spalat ca radacina are limitele ei,nu te da cu gel de par de asta care ucide radacina in timp devi chel ea bio, cauta variante bio mereu, o data la sapamana e super ok parul e tesut mort ce efect ar putea avea samponul clar nici unu doar la radacina, conteza si ce manci, sport etc

| neutrino a răspuns:

Eu am renuntat la chimicalele de pe piata, folosesc ou crud cu bere, si-l spal de 3 ori pe saptamana, daca timpul imi permite, dar pe caldurile acestea il spal mai des.

| CaLyStuu a răspuns:

Cel mai bine vorbesti cu doctorul. Din cate stiu Vichy este foarte bun.
O metoda mai 'sanatoasa' este apa cu cenusa. Te scapa si de matreata.

| Weed22 a răspuns:

Ti-as recomanda sa incerci diferite tipuri de sampon si sa il alegi pe cel care ii da o infatisare proaspata si sanatoasa parului tau. Poate si un balsam cu aloe vera.