| Chernobyl a întrebat:

Salut, imi spune si mie cineva metode prin care as putea sa imi "ascund" parul adica sa para mai scurt ca la scoala nu avem voie cu parul mare si na nu vreau sa il tund.
Ma ajuta cineva mentionez ca parul imi ajunge pana la buze.

Răspuns Câştigător
| asuari a răspuns:

Păi, dacă încerci să-l prinzi într-un fel anume nu cred că o să pară mai scurt și poate cei de la tine de la școală nici nu acceptă părul prins la băieți. Nu prea ai ce să faci decât să te tunzi, totuși, este corpul tău și ai dreptul să faci orice, astfel încât, atât timp cât îți stă bine nu văd de ce să te tunzi. Un părinte de-al tău ar trebui să meargă și să vorbească cu directorul. Corpul tău REZULTĂ CĂ poți să faci absolut ce vrei atât timp cât nu deranjezi pe nimeni. Baftă!

5 răspunsuri:
| ziftode a răspuns:

Iti cumperi o sapca, o pui pe cap si impingi parul sub sapca
altfel
CUM ITI INCHIPUI TU CA AI PUTEA ASCUNDE PAR **FARA* ACPERIRE?!?!

chiar sunt curios!

| christall a răspuns:

O peruca. Este fata sau baiat?

| iAMVi a răspuns:

Încă suntem în comunism, să n-ai voie cu părul cum vrei tu...
Ăștia vor că pe vremea lui ceașcă, toți tunși periuță.

| Chernobyl explică (pentru iAMVi):

Sa stii ca nu spui rau

| Gabriela_Voineag_2001 a răspuns:

Încearcă să îl prinzi cu nişte agrafe pe sub astfel incat să pară mai mic
Sau dă-l cu spumă fixatoare/fixativ în aşa fel încât să stea,, lipit" de cap. Asa o să pară mai mic cred