| anonim_4396 a întrebat:

Salut.in curand va fi un miss la scoala.am 14 ani, si din cate am auzit ar fi convenabil sa port tocuri si fuste, rochite ceva de genu.problema e ca nu prea port tocuri si fuste.nu e ca sunt grasa, multa lume imi zice sa iau o rochie frumoasa, dar nu. mi place sa port.m.am gandit niste blugi cu tocuri si o bluza elenata, nu stiu cum. spuneti. mi si mie niste idei sau niste linkuri.multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Ralu_7317 a răspuns:

Pai, daca vrei sa impresionezi, te-as sfatui sa te imbraci intr-o rochita draguta, fara bretele, de la bust in josgogosar din satin, cu culoarea care ti se potriveste! cred ca poti sa faci un mic sacrificiu iar pantofii sa fie de lac si cu toc inalt, negrii desigur. sau o alta culoare care sa fie in ton cu tinuta. de asemnea si un plic colorat. crede-ma ca vei arata fabulos. daca ai parul lung poti sa ti-l faci bucle si sa ti-l lasi desfacut iar machiajul... ochii sa fie puternic conturati cu negru iar buzele o culoare potrivita. sper ca ti-a fost de ajutor sfatul meu. daca as fii in situatia ta asa m-as imbraca, cu siguranta!

4 răspunsuri:
| ledzeppelin a răspuns:

Daca nu vrei tocuri iti poti lua balerini sau cum li se mai zice ''opinci''(cel putin in zona mea).
Rochitele sunt pentru toata lumea. Daca totusi nu esti fan culori si stralucitor, ia-ti o rochita mai clasica.Sunt sigura ca ai sa gasesti.
Pantalonii te vor dezavantaja intr-un concurs.O experienta noua nu strica happy.

| PuFuLeTe a răspuns:

Poii daca e mis cel mai convenabill ar fi sa-ti iei o rochitaa ...cu tocurii ...pentru ca la un concurss de mis trebuie sati evindetiezi corpul si formele corpuluii in schimb nu prea am vazut la vreun koncurss de miss fete in blugii :*:* eu zic sa-ti iei cell mai bine o rochitaa si tocurii! fa si tu o exceptie acumm chiar daca nu iti placee! baftaa la concurs! fundita