| Aalexander a întrebat:

Salut.
M am epilat ieri pe picioare cu bicul iar azi ma ustura de nu mai pot.
M am dat cu crema, dar e cam la fel.
Ce as putea sa fac?

10 răspunsuri:
| Ziiziii a răspuns:

Probabil te-ai taiat, mai aplica putina crema hidratanta, trebuie` sa-ti treaca in cateva zile. App, sa nu te epilezi NICIODATA pe pielea uscata ca te iritezi...batting eyelashes

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Te-ai iritat.
Foloseste crema inainte de epilare, asa nu te vei mai irita. Daca ai dat cu lama pe pielea uscata...
Acum...foloseste o crema hidratanta.Peste 3-4 zile nu o sa te mai usture.

| Neverwas a răspuns:

Incearca sa folosesti un ulei calmant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba frate ori sunteti barbati ori
poponari in ***?
Sunteti cumva prezentati moda, sunteti animatori in club de va epilati pe abdomen sau pe picioare?
Lumea asta s-a dus de rapa in ***, aveti impresia ca sunteti mai cool daca faceti aceleasi chestii ce le face o femeie.

| Aalexander explică (pentru anonim_4396):

Inapoiatule.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Aalexander):

Subscriu laughing.
Crema de galbenele sau una cu aloe vera, eventual tapotezi pielea cu infuzie de musetel. Dar daca tot te epilezi macat fa-o ca la carte, ia-ti un epilator, e 90-100 lei unul bun de la Philips si scapi de mancarime si de epilatul zilnic.

| alezander12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo,man! ai dreptate! ai spus de 10+ big grinbig grin
se duce lumea de ripa

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intr-adevar doar ca baiatul joaca fotbal si il mananca picioarele de la par, il enerveaza. Normal ca s-a epilat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cumva ai dat cu lama pe pielea uscata? Intreb si eu...
Mai da-te cu creme cit mai grase pina iti trece.

| Mihaela5634 a răspuns:

Buna! este foarte posibil sa te fi iritat de la lama, deoarece aceasta poate nu a fost noua sau poate din graba te-ai mai si taiat pe alocuri. nu te panica. incerca mai multe creme hidratante si dupa cateva zile va trece happy