| GnomUrias a întrebat:

Salut
Ma confrunt cu o problema, sper sa ma puteti ajuta.
Parul meu este foarte moale si tot ma lupt cu el sa stea pe spate, ca apoi sa-i dau o forma, sa-mi fac un style ( subliniez ca sunt baiat ). Este putin mai lung, gen pana la jumatatea gatului. Ce as putea sa folosesc sa pot sa mi-l modelez cum trebuie si in acelasi timp sa nu para aspectul ala prea lucios ( ca de unsoare ) si sa reziste macar jumatate de zi, daca nu chiar toata. Vreau ceva care sa pot folosi imediat dupa dus, gen sa-mi usuc parul, ca apoi sa mi-l aranjez si sa reziste. Precizez ca am folosit ceara, dar eu trebuie sa adaug multa si nu se intinde corespunzator datorita parului, fiind mai lung. Momentan folosesc fixativ, dar m-am cam saturat de el.

4 răspunsuri:
| cris54321 a răspuns:

Du-te la un salon si spune-i frizerului "problema" sa ii dea forma parului in asa fel incat sa stea cum doresti. Dupa care trebuie sa il obisnuiesti in directia dorita. Cand esti in casa poarta o cordeluta sau ceva sa iti stea pe spate. Si foloseste uscatorul de par.

| GnomUrias explică (pentru cris54321):

Mie-mi trebuie doar ceva sa folosesc dupa dus, indiferent daca port ceva in cap, sa tina parul pe spate, nu ajuta, decat foarte putin, vreau ceva nu foarte uscat si nu foarte lucios, care sa tina destul de mult, o spuma, ceva, nu stiu. Nu stiu daca e neaparat de la sampon cum zice persoana de mai sus, dar eu va intreb pe voi acum, o sa cer pareri si de la un salon, dar poate ma puteti ajuta careva. Ce ar trebui sa folosesc dupa spalare, care imi poate ajuta parul atat pentru sanatatea lui cat si pentru styling.

| DarkSoul975 a răspuns:

Schimba-ti samponul, cauta unul pentru a-ti face parul mai tare iar apoi poti folosi ceara, am avut aceeasi problema cand eram mai mic si in 2 luni am avut un par mult mai ok si mai usor de modelat

| GnomUrias explică (pentru DarkSoul975):

Poți să-mi recomanzi unul?