| Alexandru_George_2002 a întrebat:

Salut, mi-am cumparat niste adidasi din Daichman iar in magazin nu i-am probat, cand am ajuns acasa am vazut ca imi sunt mici, am rupt acele mici etichete lipite de siretul adidasului, as putea sa ma duc sa ii schimb intr-o pereche de acelasi model cu o marime mai mare daca am bonul?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Da, poti sa ii schimbi.
Adica chiar zilele trecute mi-am cumparat o pereche de incaltari de acolo, i-am zis tipului de la casa sa nu imi mai dea si cutia, atunci el a spus ca in caz ca ma razgandesc si vreau sa returnez am nevoie de bon si cutie.

| Alexandru_George_2002 explică (pentru Bondarel99):

Multumesc mult pentru raspuns.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti incerca si, daca magazinul este de acord, ii vor schimba, dar nu sunt obligati sa ti-i schimbe, tu esti de vina ca nu i-ai incercat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Produsele cumarate direct din magazin nu fac obiectul returnarii, ci doar poti schimba produsul, in cazul unor defecte. In cazul tau, pentru ca ai rupt eticheta, o sa fii refuzat categoric. Pe viitor iti recomand sa fugi de magazinul ala vazand cu ochii.

| Alexandru_George_2002 explică (pentru anonim_4396):

Nu am mentionat nimic de returnare, doar daca pot sa primesc in schimbul perechii pe care o am o alta pereche de acelasi model cu un numar mai mare., eticheta oricum poate fi pusa foarte usor, nu e ceva cusut de adidas doar o eticheta prinsa de siret.

| Mishu_Mishu_1995 a răspuns:

Ai bonul dar degeaba, daca ai rupt eticheta produsul se condidera deja folosit. Ai sanse mici sa tii primeasca inapoi

| Alexandru_George_2002 explică (pentru Mishu_Mishu_1995):

Eticheta poate fi pusa foarte usor, nu era ceva cusut de adidas, doar o simpla eticheta.