| Alexxxxx131 a întrebat:

Salut...mi s-a rupt o aluniță de pe nas... există riscul sa mi se facă mai mare sau este doar un mit?

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Din pacate, exista risc si de cancer, nu doar sa se faca mai mare. Te sfatuiesc sa vezi un dermatolog. De cele mai multe ori alunitele sunt benigne, dar nu cred ca vrei sa risti.

| anonimg a răspuns (pentru aXy99):

Nu, nu există risc de cancer. De mai bine de 20 de ani de când mă bărbieresc mi-am tăiat de multe ori niște alunițe; și nu am nimic. Nu am făcut altceva decât să le aduc la nivelul pielii (bineînțeles, în timpul bărbieritului).

| LittlePoppy a răspuns:

Ca va creste mai mare, e un mit.
Ca poti face cancer, e adevarat. Depinde ce fel de alunita este.