| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu daca sunt doar eu sau mai sunt si alte persoane in situatia mea: in opinia mea sunt un tip care arata ok, fizic vorbind, cand ma uit in oglinda arat bine din toate pozitiile, dar cand deschid camera de fata de la telefon uneori ma sperii. De ce se intampla asta si cum ma vad alte persoane pe mine in viata de zi cu zi: pe cel din oglinda sau pe cel din camera de fata?

7 răspunsuri:
| Drew_Patri_2000 a răspuns:

Pe cel din oglinda normal...
Telefonul are o anumita calitate foto/video si e normal sa te arate mai urat/urata sau mai plinut... si eu sunt in aceeasi situatie.

| Plato a răspuns:

Oglinda.
Poate doar nu esti fotogenic.

| mgtow a răspuns:

Ca in oglinda te vad

| Nătărău a răspuns:

Tehnic, nu te văd cum te vezi în oglindă. Uită-te la tine prin două oglinzi. Așa te vede lumea. :-)

| Celcestietot a răspuns:

Camerele de la telefon nu sunt așa de avansate încât să te vezi că în realitate, camerele de la telefoanele de sub 1000 lei. Cu Huawei P30 de exemplu, te vezi super bine.

| Lioana a răspuns:

Oamenii te vad asa cum te vede camera din spate cand face altcineva poza. Ei nu te vad atat de aproape ca si camera de selfie pe care probabil o tii si usor mai jos poate chiar sub bărbie. E un unghi din care nimeni nu iese bine.

| Demidol a răspuns:

Bine raspund cativa aici: oglinda reflecta realitatea. Camerele foto ale telefoanelor sunt slabe, foarte slabe. Daca spuneai de un aparat foto, mai discutam. Asa insa, nu.