| MagicOneT a întrebat:

O pasta de dinti care chiar sa-i albeasca? Pana acum am folosit destul de multe, de la "gama de albire" Colgate pana la ceva mai "profi" (ma rog, mai scump), dar fara efect. Nu vreau niciun tratament de albire la stomatolog, cel putin nu acum.

10 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Colgate Max White am inteles ca ar fi cea mai buna. Folosesc si eu de vreo 3 luni dar, sincer, nu vad nicio diferenta. Totusi, este cunoscut faptul ca fara un tratament de specialitate, la albire profesionala ma refer, rezultate se vad foarte greu. Dintii se albesc cu o nuanta, de abia, dupa nu stiu cat timp. Poti cere o recomandare de la medicul tau stomatolog, insa, dupa parerea mea, doar albirea profesionala da, cu adevarat, rezultate.

| MagicOneT explică (pentru AFR81):

5 luni am folosit, 2-3 spalari pe zi, am facut poze la dinti in fiecare luna, jur ca n-am vazut vreo schimbare

| RAY a răspuns:

Desigur ca nu, eu recomand sa urmezi un tratament nu de albire si de curatare, de a avea culoarea naturala, ai grija de dinti tai, nu bea cafea

| MagicOneT explică (pentru RAY):

Un tratament de curatare am urmat, cafea nu beau, de fumat, nu fumez. Si ca sa fiu sincer, nu sunt mare fan al nuantei naturale usor galbuie.

| christall a răspuns:

Eu am folosit benzi pentru albire, au dat rezultate, dar numai pentru o perioada.

| PsyhoChild a răspuns:

Incearca sa prepari o pasta din lamaie si bicarbonat. Daca pana acum te spalai regulat, nu vei avea problema cu ea(sangerari sau usturime a gingiilor). Spalate odata pe saptamana sau de doua ori pe saptamana cel mult cu acest amestec si vei avea rezultate.Multe paste de dinti contin bicarbonat asa ca fii fara griji.
Incearca sa te speli de doua ori pe dinti in fiecare zii si sa mesteci guma dupa fiecare masa si sa eviti sucurile acidulate.
OralB este o pasta de dinti care da rezultate in timp.Incearca si periuta cu cap rotativ si ata dentara

| Paula2018 a răspuns:

Recomand Lacalut white.

| MagicOneT explică (pentru Paula2018):

Cred ca o sa fie urmatoarea mea pasta, inca n-am incercat nimic de la Lacalut happy

| Paula2018 a răspuns (pentru MagicOneT):

O recomand cu drag. La mine funcționează și sunt mare fan cafea. Ar mai fi una care toată lumea zice ca e mega wow. E pe lista, încă nu am încercat : AP 24, e aprox 60 lei. Din prietenele mele, toate au fost mulțumite. Acum nu știu ce sa zic pe termen lung cum funcționează.

| Adi88 a răspuns:

Bicarbonat fără nimic altceva de doua ori pe zi. Omoară și microbii, ai să fii surprins ca, chiar da rezultate. Și medicii stomateologi recomandă