| DM4E a întrebat:

Salut prieteni, am o intrebare legata de o haina gen, ii gucci dar nu stiu daca ii originala, este un jeans jacker, scrie pe spate jos pe o bucata de material gucci jeans cu albastru si deasupra este un singur g din ceva metalic, pe nasturi scrie gucci jeans si este un g in mijloc + pe eticheta de la ceafa scrie gucci si apare simbolul de original si pe partea cealalta a etichetei ii un cod de bare, DAU FUNDA!

1 răspuns:
| Dandinelle a răspuns:

Daca vrei, cauta pe net graca respectiva (dupa codul de bare sau cel din interior care are si instructiunile de curatare). Vezi in ce colectie a fost, pentru ca Gucci are si sub-branduri si diferite logo-uri in functie de perioada, vezi daca logoul se potriveste cu anul colectiei, vezi cusaturile sa fie puternice. De obicei cand se potrivesc logo-urile si are si Catarama aceea metalica cu semnul G atunci e original, dar asta dupa cativa ani de experienta in spate in industria Fashion si brand-uri.