| KM3 a întrebat:

Recomandați fond de ten sau BBcream? Mulțumesc! (Funda)

Răspuns Câştigător
| dragodana a răspuns:

Salut!
Depinde ce vrei sa se intample.
BB cream-ul este mai light si uniformizezi nuanta tenului.Recomand Nivea, Elmiplant, L'Oreal Nudista.
Fondul de ten acopera imprefectiunile, uniformizeaza nuanta tenului, deci e mai heavy.Depinde de buget.
Am senzatia ca esti adolescenta, asa ca recomand:Miss Sporty, Essence, Oriflame Giordani Gold Mineral, Rimmel True Match.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bb cream sau chiar deloc din moment ce porți bb cream înseamnă că n-ai probleme cu tenul și nu văd rostu să-l încarci aiurea

| Speranta12 a răspuns:

BB creamul nu e asa incarcat pe fata ca fondul de ten. E mai light si mai hidratant.

Bb cremuul il folosesti cand nu trebuie sa acoperi multe pe fata si vrei doar sa-ti uniformizezi putin nuanta fetei.

| 70gabriela70 a răspuns:

Iti recomand Giordani Gold de la Oriflame. E un fel de BB cream.
Te pup

| dragodana a răspuns (pentru 70gabriela70):

Salut! Gama Giordani Gold NU este BB cream.
Fondurile de ten sunt foarte bune, dar NU au BB cream in aceasta gama.

| 70gabriela70 a răspuns (pentru dragodana):

Buna! Stiu. De aceea am spus ca este un fel de BB cream in sensul ca nu acopera cine stie ce.