| TheJeyzzi a întrebat:

Salut, se poate schimba culoarea ochilor pe parcursul vietii mai inchis sau mai deschis sau odata ce te-ai nascut cu ei asa vor ramane?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Culoarea ochilor nu se schimba, doar perceptia poate fii inteleasa gresit, din cauza luminii care bate/reflecta in ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa raman.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând, la naștere toți bebelușii au ochii albaștri, care apoi ori rămân aproximativ la fel(mai rar) ori își schimbă culoarea(verde, căprui...).
Culoarea în sine a ochilor nu se poate spune că se modifică din acel punct, dar ochii pot arăta diferit în funcție de condițiile de lumină. Știu o persoană care are ochii de culoarea ce se poate numi "hazel" și în poze diferite are tot felul de nuanțe. Influențate de intensitatea, unghiul, temperatura luminii.

| TheJeyzzi explică:

Nu inteleg de ce iarna mi se inchid in caprui inchis iar vara mi se fac mai deschisi