| anonim_4396 a întrebat:

Salut
Stie cineva vreun remediu sau tratament pentru caderea parului la barbati și regenerare? Poate v-ati confruntat cu aceasta problemă și ati folosit tratamente. Mi-ar fi de folos dacă m-ati sfatui
Multumesc!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu 1500€ transport inclus si retur spre casa mergi la o clinica privata care face implant de par. Turcia cica e mai fiabila dar se intampla multe pe acolo. Prin Timisoara - Bucuresti sau cluj poti cauta

| Violleta2022 a răspuns:

Uleiul de ricin NU ajuta la cresterea parului, ci doar la intarirea firului existent.
Multi copie informatia fara sa aiba habar ce spun.
In ce priveste turmericul, nu te sfatuiesc sa-l pui pe cap sau fata, fiindca pateaza si ramai portocaliu.

| Drimmero a răspuns:

Daca ai carente de anumite vitamine si minerale in corp atunci solutia este sa ii dai organismului ce trebuie. Asta doar la medic vei afla ce iti trebuie. Daca ai fost stresat si din cauza asta a cazut parul, e probabil ca dupa ce ti se duce stresul sa iti creasca inapoi parul, e reversibila caderea din cauza asta. Cea mai nenorocita si ireversibila cauza pentru caderea parului este geneticul, nu salvezi cu absolut nimic parul, ce vezi prin reclame si altele sunt vrajeli de 2 lei, doar prin implant mai ai par, geneticul nu iarta pe nimeni. La barbati geneticul reprezinta mai mult de 90% din cauzele de chelire din pacate, alte cauze sunt mai putin probabile. Din ce parte a capului ti-a cazut? da-ne detalii, poate nu ai cauza genetica

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încearcă cu "Velform Hair Grow Max". Sau cu "Vichy Dercos Aminexil Clinical 5".

Daca esti predispus la calviție, pe fond genetic, nu te poți opune legii firii. Cel mult, doar să poți întârzia procesul. Se poate face implant, realizat manual, dacă stai bine cu banii.

| Whitesnake99 a răspuns:

Da-mi mesaj in privat daca vrei sa te salvezi.

| Dddonkey a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la cresterea paruli, de asemenea si uleiul de cocos amestecat cu putin turmeric. Il faci o pasta si il aplici la radacinile parului(daca ai big grin) si e bine sa iti acoperi capul daca il lasi peste noapte pentru ca pateaza(tumericul).

| Credinoameni a răspuns:

Uneori,parul cade din cauza ca ai o lipsa de minerale si de vitamine, in special B. Poti incerca si sa mananci mai mult peste, pentru ca contine zinc si seleniu. Desigur, pot fi si dereglari de nivel endocrin, dar asta nu hotarasc eu. Uneori, poate daca ai mancat mai putina/prea multa sare sau esti foarte stresat.