| NuAmNume06 a întrebat:

Sunt baiat si am 13 ani, si de cateva zile ma gandesc sa imi schimb samponul deoarece m-am plictisit de actualul si simt ca nu isi face foarte bine treaba. Pana acum am folosit un sampon pe baza de ou, dar acum ma gandesc sa folosesc head and shoulders, dar nu sunt sigur daca fac o alegere buna deoarece se spune ca daca inca esti copil nu e bine sa te speli cu head and shoulders (nu stiu de ce). Daca este adevarat acest lucrul, cu ce sampon sa ma spal pe par? Mersi anticipat!

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Șamponul e făcut ca sa curețe parul și eu pentru asta îl iau. Au apărut o grămada de șampoane cu balsam, cu uleiuri care cică hidratează parul, dar nu e chiar așa. Dacă vrei hidratare îți iei balsam separat.
Cele mai bune șampoane de pe piața care chiar își fac treaba de șampon sunt Head&Shoulders și Wash&Go. Asta e concluzia mea, după ce am încercat mai multe.
Stai liniștit ca niciun șampon nu îți face rău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti incerca cu sampon de urzica.Macar ala e natural.

| AlinaInk a răspuns:

Nu am auzit sa fie vreo problema cu head and shoulders. si nu prea cred sa fie. Dar poti incearca sampoane Bio de pe http://naturway.ro/

| Gabriela_Serban_Si_1995 a răspuns:

Eu îți recomand Nivea for me. Este super bun, îți miroase parul frumos nu face mătreață și îți face și un par moale. Acum e alegerea ta ce vei folosi. Funda?