| Nikolaus a întrebat:

Sunt băiat si am 15 ani. Vreau sa imi fac si eu o frizura dar nu am nici o idee deoarece am parul relativ aspru si nu prea poti să-l ridici deloc. Ma gândeam sa ma duc la un hairstylist si sa il întreb cam ce mi s-ar potrivi si ce ar putea sa imi faca la par. E buna ideea? Credeți ca imi va gasi el ceva? Daca da, cam cat o sa coste?

Răspuns Câştigător
| Mario1999 a răspuns:

Cu siguranta, stilistul trebuie sa stie ce frizura este compatibila cu parul indata ce te vede, doar de aceea are acel post. Probabil ca te va costa ca in majoritatea locurilor, in jur de 10-15 lei. Desigur, asta daca nu doresti sa te duci la un salon luxos doar ca sa platesti mai mult degeaba. laughing Ai putea incerca frizura undercut si sa te tunzi scurt pe margini si sa il lasi putin mai mare sus, insa nu prea mare, doar cat sa se oserve o diferenta de lungime. Sau daca iti place sa ai par lung ai putea sa il lasi sa creasca si ai fi cret. Asta e in functie de personalitatea ta. Tu trebuie sa alegi o frizura care sa te reprezinte.

| Nikolaus explică (pentru Mario1999):

Sa stii ca la frizura aia m-am gândit si eu dar nici nu realizezi cat de populara este. Cred ca macar 40% din fosta mea scoala avea acea frizura. Asa ca m-am gândit ca mai degraba m-aș duce la un stilist care sa ma ajute. Daca il zic ca vreau sa imi fac o frizura noua si il rog sa imi faca el una care sa mi se potrivească cum o sa aleg? Daca imi face si nu iese misto la final?

| Mario1999 a răspuns (pentru Nikolaus):

Pai ai putea sa ii spui sa nu fie ceva prea extravagant, adica sa nu fie nici prea scurt, nici prea lung, astfel incat abia data viitoare cand vizitezi frizerul sa stii in functie de freza anterioara daca doresti sa fie mai scurta sau mai lunga.

| Nikolaus explică (pentru Mario1999):

Chestia e ca am parul destul de mic. Adica asa consider eu pentru ca fiind aspru sta mereu culcat(am si breton) si cred ca daca as reuși să-l ridic ar fi ceva mai mare dar nu știu). Poate ma duc maine si ma rezolva. Intru in clasa a 9-a si nu vreau sa ma dea directorul afara ca am freza de cocalari daca ma înțelegi happy.

| Mario1999 a răspuns (pentru Nikolaus):

Da, da, da. laughing