| MyLifeIsCool a întrebat:

Salut, sunt baiat si am o problemuta. Am parul destul de scurt, insa dupa ce ma trezesc, imi sta foarte stramb intr-o anumita zona (acolo unde stau cu capul cel mai mult pe perna) si mi se vede aiurea de tot. Singura solutie este sa-l spal ca sa mi se uniformizeze, dar nu as vrea sa fac asta in fiecare dimineata. Stiti de vreo solutie ceva pentru par, care sa mi-l "inmoaie", sa nu mai stea stramb dupa ce dorm pe perna? Multumesc.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Parul nu se stramba din cauza pernei. happy
La multe persoane parul creste inclinat,, sub forma de "vartejuri".
Ai doua posibilitati: ori iti lasi parul lung (peste 5-6 cm), sa se poata pieptana, ori iti tai scurt, la 1-1.5cm lungime. Vara este mai placut scurt, iar la iarna iti poti lasa lung. happy

Răspuns utilizator avertizat
| Iuli122122 a răspuns:

Cand mergi la tuns. de ce nu ceri recomandarea unui frizer? El stie ce-i mai bine pentru parul tau, iar tu pui in pracitcă.