| Alexander3453256 a întrebat:

Salut, sunt baiat si m-am facut cu lama de ras intre sprancene si acum imi cresc firele foarte des, si am incercat sa le smulg cu penseta doar ca sunt mici si nu le apuc!

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Altii isi fac modificari corporale definitive, si apoi se trezesc ca nu le mai vor, asa ca tu stai cu sprancenele dorite si sufera. Ma refer la altii cu boala ta, dar in stadiu mai avansat. Maturizeaza-te, pana nu iti scoti caninii, sau iti gauresti obrajii sa se vada cum mesteci.

| Alexander3453256 explică (pentru minrest):

Nu ca esti prost...esti handicapat pup

| minrest a răspuns (pentru Alexander3453256):

Multumesc. Buna seara.

| alina2k18 a răspuns:

Lasa-le un pic sa creasca pana la aproape 1mm si dupa ia benzi de ceara pentru fata de sunt micute si inguste, cam 7 lei o cutie si iti ajung o gramada.
Pui banda intre ele cu grija, o lipesti si tragi. Daca mai raman fire incerci cu penseta dar ceara ia f bine. Banda este dubla dar nu recomand sa pui de > 3 ori in acelasi loc.
Cand tragi banda aceea micuta de ceara o tragi in sens invers cresterii firelor.