| DirviziuQ a întrebat:

Sunt fata si ma gandeam sa ma tund scurt ca sa imi regenerez parul. Cei care il aveti asa, cum il ingrijiti? Cam in timp ar creste pana la umeri?
Multumesc pentru raspunsuri

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Fa-ți un tratament cu ulei de cocos sau dacă nu ai, de măsline. Tine uleiul pe par cel puțin 5 ore. Fa asta o data sau de 2 ori pe săptămâna și după vreo 3 săptămâni vezi dacă mai ai nevoie de tuns, eu zic ca nu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.Nu e nevoie sa il tunzi numaidecat scurt sa se regenereze, tinand cont ca parul creste doar 1-1, 5 cm intr-o luna. Poti doar sa tunzi varfurile,sa folosesti balsam de par dupa fiecare spalare,sa nu-l faci cu placa,nici sa-l decolorezi,nici sa il vopsesti prea des, nici macar sa il usuci cu foehn-ul prea des.Pur si simplu spalat, dat cu balsam dupa fiecare spalare sa se pieptene usor, si fara alte chestii care il pot deteriora. Eventula poti folosi masti pentru par, care il ajuta sa se regenereze mai repede.

| DirviziuQ explică (pentru anonim_4396):

Multumesc, dar daca ai vedea cum arata parul meu ti-ai da seama de ce am decis sa-l tund. Problema e ca de 4 ani tot incerc sa-l fac sa se regenereze cu masti, sampoane si altele, dar nimic...

| AlinaInk a răspuns:

Nu este nevoie sa te tunzi... este sufiecient sa-ti tunzi varfurile. nu este adevarat ca daca te tunzi se indeseste. Si poti folosi sampane de calitate. Gasesti sampoane bio pe http://naturway.ro/