| GabrielaStana540 a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 8a si diriga s-a luat de mine ca mi-am facut unghiile de culoare neagra, credeti ca negru e asa strident? Daca o sa le fac albe credeti ca o sa mai zica ceva. Fundaa

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Daca o sa le fac albe credeti ca o sa mai zica ceva. "

sigur nu. Funda dă-i-o dirigintei să nu se mai ia de tine

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La școală este mai bine să ai o ținută decentă și în ceea ce privește manichiura. Asta denotă că respecți școala, pe colegi, pe profesori, că ești modestă și că nu vrei să provoci să atragi atenția celor din jur în mod deosebit.

| Andreeush a răspuns:

Și eu aveam o dirigintă în clasa 8 care nu ne lăsa să ne dăm cu ojă de nici o culoare.
După aia când am intrat la liceu mi-am dat unghiile cu ojă neagră. Atunci nici un profesor nu a comentat.

| Anna0111 a răspuns:

Vaiiii. și diriga mea din generala era la fel. Țin minte ca odata mi-am făcut doar o unghie de la mâna, ea tot a observat-o și m-a trecut la tabla, aia nu ne lasa nici cu parul desfăcut. Deși dacă stai sa te gandesti la scoala conteaza ceea ce ai in cap... eu zic sa eviti sa te mai "aranjezi" la scoala, îți faci rau sigura pentru ca se va lua de tine, dacă ea e înapoiată măcar oferă-i satisfacție

| Radu_Andreea_2001_paDg a răspuns:

Nu cred ca daca iti fa i unghiiule intr o culoare te afecteaza pe tine sau stilul de invatat..acum.depinde de diriginta ...mai asteapta la liceu o sa poti sa facu ce vrei cu unghiile tale ❤