| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in perioada pubertatii si am niste cosuri oribile. O colega de la mine din scoala a folosit o crema foarte buna anti acnee. Dar ea are tenul gras, eu il am uscat. Ce crema imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| FlippyFlippy a răspuns:

Da am patit-o si am folosit o gramada de creme. nici nu le pot enumera si m-au inrautatit, dar la un moment dat am mers la un medic care mi-a zis pana la urma ca nu exista trataemnte magice si trebuie sa astept pentru ca totul trece cu timpul...dar daca vrei sa mergi pe metoda asta : Aknesol, Skinoren, Havisan si geluri de spalat pe fata pentru cosuri : Isis teen derm gel, etc..si uite : Antic spray cica a avut efect : Before http://tratamentacnee.net/wp-content/uploads/2011/09/imagesCA9K535A.jpg, After : http://tratamentacnee.net/wp-content/uploads/2011/09/imagesCA9K535A.jpg Si alte alte poze, dar sa te duci la un doctor, nu le folosi fara ati spune el cand, cum ..si alte chestii, succes;)

3 răspunsuri:
| dianainsta01 a răspuns:

Eu zic sa mergi mai bine la un dermatolog. Eu m-am chinui cu acneea vreun 1 si dupa ce am mers la dermatolog in 4 luni aveam fata impecabila fara semne. Daca insa nu vrei pot sa iti recomand cateva produse: gama de la oriflame "Pure skin", cremele cu argila, Bioderma, sau tratamentele naturiste

| Emily990 a răspuns:

Foloseste sapun cu sulf, de la plafar, 6 lei:*. e eftin si bun, dar dupa ce te speli cu el, utilizeaza crema hidratanta, mai ales ca ai tenul uscat.

| mari94mari a răspuns:

Am colege care au folosit Sotret, sunt pastilute pe care le gasesti la farmacie la 30 de lei de 10% si 60 de lei de 20%, dar recomand sa te duci la doctor pentru a nu avea efecte neplacute