| Cristii2001 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cu ceva... Parul meu,dupa spălare de umfla foarte tare, de parca as avea peruca! Cum fac sa nu se mai umfle asa mult. Ma spăl cu Nivea men Active Charcoal

Răspuns Câştigător
| TimSem a răspuns:

Salutare,
Așa cum sunt șampoane pentru volum, există și șampoane anti volum! Garnier, parcă, știu că au așa ceva (dar nu numai). Ce mai poți face este să porți peste noapte plasă de păr (asta îl aplatizează).
Altceva, ar fi ce s-a mai spus: balsam de păr, nu te usca cu uscătorul etc.
winking

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tunde te, ca nu esti femeie sa lasi părul sa crească. Femeilor le stă bine cu părul lung, bărbatilor nu, ei trebuie să fie tunși, bărbieriti ingrijiti, deci daca te tunzi, atunci după fiecare spălare părul tau nu va mai fi rebel.

| Cristii2001 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Prietene, m-am tuns azi de dimineata, si m-am tuns destul de scurt, dar tot mi se umfla parul dupa spălare. Multumesc pentru răspunsul irelevant!

| anamariarot a răspuns:

Foloseste un balsam sau o masca si se va mai potoli. Renunta si la uscator daca folosesti, ca avand parul scurt ti se va usca rapid

| Cezar_Ciobanu_1967 a răspuns:

După spălare folosește foarte puțină spumă, frecționă-nd ușor părul, vei avea părul mult dorit!

| SpyG a răspuns:

Pai daca il usuci cu feonul, anseamna ca e de la aia, daca nu, poate e pentru ca te dai cu balsam, daca nu te dai cu balsam, e de la acel "Nivea men Active Charcoal", care de fapt este un gel de corp.

| Cristii2001 explică (pentru SpyG):

Scrie pe el șampon