| anonim_4396 a întrebat:

SALUT TPU! Am 17 ani jumate și nu am barba calumea. adică am mustață și in Barbie puțin rau, dar nu in părțile laterale... ce pot face? Cam in cât timp îmi creste și mie bine?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 17 ani esti inca in crestere, iar barba si mustatile cresc pana la 20 sau chiar 25 de ani, depinzand de cat de repede se dezvolta corpul tau si cand se incheie adolescenta la tine.
Din pacate nu poti face nimic!
Barba, mustatile si pilozitatile corporale cresc hromonal, fiind infleuntate de mostenirea genetica de la parinti dar si de hrana pe care o mananci zilnic.

| Legion7X a răspuns:

Atunci pune mâna pe un big și rade mustața până observi că se îngroasă firul pe parcurs.

| Legion7X a răspuns:

Atunci pune mâna pe un big și rade mustața până observi că se îngroasă firul pe parcurs restul sunt aiureli

Răspuns utilizator avertizat
| MariaMaia879 a răspuns:

Accepta-te asa cum esti! Peste ani vei vrea sa nu ti mai creasca barba asa repede si deasa, pentru ca te-ai saturat sa o razi la fiecare 2 zile. Asa ca profita acum de ocazie cat inca e mica si nu creste asa repede.

| FloriinDobrinn a răspuns:

Parerea mea este ca e mai bine asa fara barba si mustață stiu ca unor fete li se pare "sexy" un baiat cu barba si mustață, arăți mai matur. Daca vrei neaparat barba si mustață, îți dai la fiecare baie pe care ti o faci cu bigul pe barba si mustață chiar dacă n ai apoi dati cu ceva sa nu te iriti.

| Stamatin_Daniel_1990 a răspuns:

Mane ai putea sa te dopezi pentru barba daca stii ce e aia