| Dudu22 a întrebat:

.am 22 de ani si am barba foarte deasa si extrem de aspra.Ma irit foarte tare cand ma barbieresc si nu vreau sa o mai las ca e prea urata si ma mananca.E foarte neagra si creste foarte repede. Exista vreo metoda de a-mi face barba moale sau mai rara?
Am purtat barba de la 15 ani si imi statea foarte bine dar de un an s-a schimbat urat..ar fi vreo metoda sa o fac mai rara sau moale?
Daca stiti ceva puteti sa-mi spuneti..mersi!

2 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Schimba metoda de ras, daca foloseai electric treci pe lame, daca foloseai lame, treci pe electric (dar cumpara ceva destul de scump, altfel alea ieftine s-ar putea sa te irite si mai tare)

NU am auzit nici o solutie oarecare prin care sa schimbi consistenta parului necrescut, coafura se ocupa numai cu par deja existent, si chiar m-ar interesa si pe mine, pentru ca daca uit sa ma tund vreo 2 luni, dupa ce fac baie la cap si mi se usuca arata ca frizura afro (un fel de lana)

| DieterBortscher a răspuns:

Las-o sa mai creasca. La un moment dat nu vei mai simti nimic. Spun din experienta!