| Vincu_Dorin_1998 a întrebat:

Salut TPU, am cumpărat un care oil pentru barbă și băiatul de acolo a spus ca ajuta la creștere, îmi puteți spune dacă care oil și beard oil este diferit?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nici un ulei d pe fata pamantului nu ajuta la cresterea barbii sau parului din cap, fiindca parul creste hormonal!
Uleiurile acelea pot intarii radacina firului de par existent, dar nu pot genera fire noi de par, deci nu pot ajuta la cresterea parului!

3 răspunsuri:
| Vincu_Dorin_1998 explică (pentru Violleta2022):

Dar ce spui despre tratamentul cu usturoi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vincu_Dorin_1998):

Nu ajuta!
Usturoiul este un anti-bacterian (anti fungal), care ajuta doar in situatia in care ai o ciuperca pe scalpul capului, dar nu ajuta la cresterea parului.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu inteleg totusi, de ce cumperi uleiuri si te stersezi cu alte tratamente inutile ca sa-ti creaca barba, cand tu esti inca copil? Toate la timpul lor!
Ai rabdare sa treci de adolescenta si dupa 20 de ani se mai indeseste barba, fiindca totul depinde de dezvoltarea ta hormonala!
Vad ca esti brunetel si frumusel asa cum esti, deci fara barba esti mult mai frumos si mai atractiv pentru fete.