| Bălan_Cristiana_1996 a întrebat:

Am facut o tampenie si nu stiu daca pot s-o repar, asa ca m-am gandit ca poate aveti voi vreo idee. Am comandat un inel de otel de pe internet. Acum am un inel cu vreo 3 marimi mai mare pentru ca nu stiam ce marime poarta persoana careia vreau sa i-l ofer. Pot face ceva sa-l micsorez cumva?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Il poti returna pe motiv ca i ti este mare sau ca nu il mai vrei, ei sunt obligati sa il primeasca, daca este inel reglabil il poti ajusta după mărimea degetului, daca nu nu ai ce sa faci decat sa il dai inapoi daca l ai cumpărat si il ai la tine, daca inca nu a ajuns comanda la tine suni in magazinul unde l ai comandat si anulezi comanda si cei de acolo trebuie sa i ti respecte dorinta si sa i ti dea banii inapoi asa este cinstit.

| francut a răspuns:

Doar taiat. Dar te costa si arata rau de tot. Daca nu e scump, comanzi altul.