| Krs123153 a întrebat:

Am foarte multe alunite si vreau sa scap de cateva dintre ele pentru ca ma deranjeaza dpdv estetic, este vreun risc daca le-as scoate?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Doar medicul dermatolog iti va recomanda asta. Alunitele sunt foarte periculoase daca nu mai nimic despre ele. Unele pot fi cangerigene, altele nu, desi numai un medic iti poate spune pe care poate sa ti le elimine. Tu, singur/a nu-ti recomand, asta daca vrei sa-ti spui sanatatea ta in pericol. Sa nu confundam, ca alunitele nu-s precum acneea sau pistruii.

| sorinake a răspuns:

NUMAI medicul specialist dermatolog iti poate raspunde la aceasta intrebare dupa ce in prealabil ti-a consultat fiecare alunita.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar un dermatolog poate face asa ceva, avadn risc mare, de a se transforma in cancer de piele.