| BerarMadalina1996 a întrebat:

Salut TPU
Am inceput de putin timp sa imi pun eu unghii de gel...problema este ca de fiecare data cand imi fac constructia ma ustura foarte tare si nu pot sa imi tin mana in lampa.Tin sa precizez ca lampa are 4 neoane, oare asta sa fie cauza?
Multumesc

3 răspunsuri:
| larrii a răspuns:

Simti ca ustura sau ca se infierbanta unghiile? Daca ustura poate fi de la produse, schimba produsele sau macar incearca sa ai de la aceeasi firma tot, si gelul si solutiile de preparare, ori poate fi aplicarea gresita, poate iti atingi pielea sau ai o reactie alergica la gelurile respective. Daca se infierbanta, in momentul in care pui unghiile la lampa si simti o senzatie de caldura poti sa scoti un pic mana sa o racoresti aproximativ 2-3 secunde si apoi o bagi inapoi in lampa.

| BerarMadalina1996 explică (pentru larrii):

Ok,am inteles.O sa incerc sa folosesc toate produsele de la aceeasi firma.
Multumesc mult!

| Mihaela_Anna_1997 a răspuns:

Nu ...mai toate lămpile au 4 leoane ...incarca sa stai un timp fara a Îți pune unghii false. Poate unghiile tale nu mai suporta gelul!