| Adrian2909 a întrebat:

Salut TPU! Am nevoie de niste sfaturi, urgent! Nu de mult mi-am schimbat stilul frezurii si nu stiu in ce parte (inclinat) se poarta parul, tin sa mentionez ca e prima oara cand am parul dat intr-o parte usor inclinat, deci... in ce parte se poarta? in spre dreapta sau in spre stanga? (sunt baiat)

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu exista o directie universala conform trendurilor.Cel mai ok e sa mergi la cineva care se pricepe si te face in functie de forma fetei tale, precum si alte caracteristici (daca ai vartej, etc).

De exemplu, eu mi-am schimbat cararea de pe dreapta pe stanga, deoarece linia parului nu era egala in partea dreapta, si dintr-un anumit unghi din profil, in poze, paream cheala. laughing Acum arata mai ok, si volumul e mai fain.

| Adrian2909 explică (pentru dullcat):

Am înțeles... ca din câte știu eu, dacă îți lăsai parul pe partea stanga erai nu știu cum și pe partea dreapta te făcea lumea altcumva

| dullcat a răspuns (pentru Adrian2909):

Uh, nu ma prind ce vrei sa spui.Dar chiar si asa, nu are sens sa urmezi trendurile.Acestea mereu se schimba ciclic, la aproximativ 10-15 ani. Nu ai observat ca a revenit moda din anii '90, atat in materie de haine cat si tipuri de coafura/tunsori?

| Adrian2909 explică (pentru dullcat):

Am observat si asta, dar la tunoasrea asta cu creasta cu carare, ziceau lumea ca daca era inclinat spre stanga erai gay si spre dreapta erai nu mai stiu cum zicea, alt cuvant

| dullcat a răspuns (pentru Adrian2909):

Am inteles.In locul tau as opta pentru ce imi sta si ma face sa ma simt bine.Gurii lumii nu o astupi, indiferent cum te tunzi sau alegi sa porti haine.

5 răspunsuri:
| Maruska5 a răspuns:

Saluutt, eu mi-am facut stilul acela cu creasta si dat intr-o parte, dreapta sau stanga, eu il port in spre stanga, si pe multi am vazut ca il poarta spre dreapta, de ce oare? Este vreo regula?