| Constantin_Alexandru_1992 a întrebat:

am o problema cu parul, cred ca e genetica, in frunte imi creste parul diferit fata de parul din sus si din parti si in alte zone am pauza, adica n-am par... e normala chestia asta? Vreau sa stiu daca exista vreun tratament sa-mi stimulez parul sa creasca si in aceste zone adica din frunte si in parti! Inainte nu aveam treaba cu parul acu am 18 ani si vad ca nu mai creste ca inainte... care e solutia?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E determinat genetic doar cu implant se poate ar exista ca tratament minodixilul dar numai dacă ai diferite tipuri de alopecie mergi la un dermatolog și vei afla

| Constantin_Alexandru_1992 explică (pentru anonim_4396):

Mda e genetic din cate m-am decumentat, e nasol ca uni nu au treaba cu chestia asta, voiam sa mi dau si eu parul pe spate frumos dar nu pot din cauza vatejului din frunte, creste diferit fata de restul parului, adica sunt cv gen fire mai sensibile si se rup rapid...

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Poate e si genetic, vezi partea masculina din familie daca prezinta chelie si eventual intrebi pe la ce varsta a aparut. Si eu am un inceput de chelie, si barbatii din familie au avut asta, dar avand deja 36 de ani, e bine ca l-am avut pana acum.
Poti sa incerci si la un dermatolog sa vezi ce spune, insa in afara de niste seruri si sampoane nu stiu ce ti-ar putea recomanda pentru cresterea parului. Insa poate vede si altceva, vreo problema medicala specialistul, de aia e mai bine sa te vada.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil tatal tau are alopecie, pe care tu o mostenesti.
Din pacate, nu exista nici o solutie sau tratament, care ar putea schimba genetica.
Te obisnuiesti si traiesti cu parul pe care l-ai mostenit.