| Syrten a întrebat:

Am părul din ce în ce mai rar și nu știu ce aș putea face. Citisem pe la alte postări că sunt pastile cu magneziu, calciu. etc. care ajută la astfel de problemă. Menționez că nu am o alimentație foarte fericită și nu acumulez destule substanțe care să mă ajute. Știti vreun remediu pentru îndesirea părului? Pe lângă implant.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este determinat genetic sau factor de stres
Nu ajuta magneziu si calciu, du-te la un dermatolog iti va da sa faci niste analize si eventual tratament pentru problema ta. intre timp pana mergi la doctor spalate pe cap cu sampon alpecin. si nu te mai stresa.

7 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Intra pe grupuri naturiste si intreaba acolo. E ceva cu masaj cu ulei de argan, etc. Am vazut multe, n-am retinut niciuna. Dar daca s-a rarit mult, ori e ceva hormonal (mergi la doctor sa verifica, dar nu lua medicamente, ca o sa cada si mai mult) ori l-ai facut cu placa, caz in care trebuie sa te opresti definitiv.

| Blueberry8 a răspuns:

Un remediu ti-l poate da un doctor dermatolog. Poate sa fie pe baza de stres, genetic, sau alte probleme.

| GuN7h3R a răspuns:

Incearca samponul de cal, mama mea il foloseste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GuN7h3R):

De ce îl folosește? Ce poate fi atât de cool la acest șampon de a ajuns să înlocuiască șamponul cu unul pentru cabaline? (Și nu o zic ironic, chiar m-ai făcut curioasă)

| Blueberry8 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cica este bun pentru par, pentru cadere.Multe femei il folosesc.

| GuN7h3R a răspuns:

Incearca samponul de cal, mama mea il foloseste, funda?

| Crisss7448 a răspuns:

Depinde și cum îți speli părul, doua șamponări și parul pieptănat înainte de baie ar fi niste tips. Daca vrei îți poți face masca de par cu magneziu... trebuie sa iei pastile cu lichid înăuntru, exista rețetă pe net