| danielici0us a întrebat:

Am peste 17 ani si vreau sa imi creasca si mie parul facial. Da, vreau barba! sunt sigur de asta, nu vreau raspunsuri gen " o sa iti creasca, o sa te saturi, asteapta blabla". Am incercat cu ulei de ricin cum mi a recomandat farmacista dar degeaba..Pe fata nu am niciun fir, doar puf blond pe care il rad de vreo 2 ani dar tot degeaba. am decat putina mustata si putin cioc... Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Du-te la un endocrinolog--- poate ai probleme cu functionarea normala a glandelor endocrine.Parul din zona faciala( buza superioara si barbie), parul pubian si axilar formeaza asa-zisul "par hormonal", tocmai pentru ca aparitia si dezvoltarea lui are o determinare hormonala.

| danielici0us explică (pentru alessia5158):

In afara de a ma duce la un endocrinolog, pot rezolva altcumva acasa? Adica mi-e aiurea "hai mama la un endocrinolog ca nu am barba" laughing)

| MiculFaraon a răspuns (pentru danielici0us):

Bai frate nu te lua ma dupa astia. Te poti duce si la o farmacie sa te interesezi sau la medicul de familie.

| alessia5158 a răspuns (pentru danielici0us):

Hai, mai!--- sa te duca mamitica de mana la doctor, la 17 ani?!
Poate nu ai nicio problema hormonala --- asa ti-o fi "soiul", mai span, in care caz nu se poate face nimic.

7 răspunsuri:
| Azazea a răspuns:

Cine ti-a spus tie ca parul facial e misto?
parerea mea personala e ca e super gretos, deci ar trebui sa fii mandru ca nu ai par pe fata...ce e cu tine? @_@

| MiculFaraon a răspuns (pentru Azazea):

Nu e chiar asa cum zici tu. Fiecare barbat trebuie sa aiba par pe fata ca altfel pare mai diferit.

| Azazea a răspuns (pentru MiculFaraon):

Am spus ca e strict parerea mea personala si nu trebuie sa ai par pe fata doar pentru ca majoritatea au.Si pana la urma toti care au trebuie sa se rada, nu poti sta cu barba, are alura de om al strazii, de ce sa ai ceva de care oricum trebuie sa scapi?
cum am zis... ar trebui sa te bucuri ^^

| Luminou a răspuns:

Asta difera de la om la om.Incearca creme cum sunt la televizor pe teleshopping pentru cresterea parului.
Sper ca am fost de ajutor big grin!