| AlexandruMihai2901 a întrebat:

Am si eu o brățară Galle B18k 4x15 si as vrea sa stiu daca are cineva idee cam cât ar costa

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este din aur?
La amanet jumatate din cat costaBancii Nationale, cam asa se calculeaza acum ca difera si de la amanet la amanet asta este.
Ca sa il vinzi la un pret mai mare inmultesti cate grame are X cat este gramul aurului de 18 k din care scazi si tu acolo uzura gen sa zicem un 200-300 de lei, si in final il poti vinde la un pret de 75% din cat ar costa in magazin, fata de maxim 50% cat ti-ar da amanetul...dar aia nu da nici 50 la suta.
Bafta

ps: daca nu este din aur sau macar argint, nu te mai obosi ca nu o va cumpara nimeni!

| Violleta2022 a răspuns:

O duci la un amanet si vezi cat iti ofera pe ea, chiar daca nu o vinzi.

| Raven a răspuns:

La amanet, dacă e din aur de 18 k, îți vor oferi cam 110-120/gram.
Dacă o pui la vânzare pe olx, okazii etc, ai putea să ceri și mai mult, 150-190/gram. Dar repet, doar dacă e din aur, că am văzut multe lanțuri/brățări inscripționate galle și care erau doar gold-filled, placate ori suflate cu aur...