| untipoarecare7590 a întrebat:

am si eu o mare problema la care chiar as avea nevoie de un raspuns de la cine poate sa-mi dea.
Problema la mine este ca am un ochi putin deviat, adica stramb, prea inspre extremitate cum s-ar zice si mi-as dori mult sa stiu cum sa fac ca sa-l indrept. Nu este vorba de strabism, eu am vederea perfecta, deviatia ochiului mi-a fost provocata doar din cauza unei lovituri. Deci am ochiul stang putin stramb din cauza unei lovituri, nu din cauza strabismului si vreau sa stiu cum ar trebui sa fac sa se indrepte, pentru ca nu-mi place deloc cum arat asa. Pe internet daca caut asa ceva, imi da doar informatii pentru a trata strabismul, care v-am spus ca nu e cazul la mine. Daca vreunul dintre voi are vreun sfat pentru mine, as dori cu mare drag sa il citesc. Va multumesc din suflet pentru ajutor!

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Du-te la un oftalmolog care face si chirurgie [ nu doar parte clinica - consultatii si prescriptii ] si te va lamuri daca poti face ceva si nu implica nici un risc major.

| AlinaBalan2000 a răspuns:

Buna ai strabisn si iubitul meu, ca sa nu mai un ochi stramb trebuie sa faci o operatie preturile aici
Operatie strabism copii – anestezie generala
800-1100 €

Operatie strabism adulti – anestezie generala 900-1200
poti sa te uiti mai multe pe acest site https://www.oftapro.ro/......a-oftapro/