| Iuliana_Ramona_1998 a întrebat:

as vrea sa fac comanda de o geaca Parka de pe H&M dar nu prea am curaj din cauza marimilor.Imi puteti da un sfat?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

La geci marimile sunt un pic mai mari. Adica eu port M si o geaca parca de la H&M marimea M imi vine cam mare. Ei fac marimile asa la geci pentru ca multi oameni isi iau haine groase pe dedesubt.
Daca iti iei o marime mai mica iti va veni, dar depinde cum preferi tu gecile, mai largi sau mai pe corp.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bondarel99):

Wow! Cati ani ai? Pentru ca eu port o geacă de mărime M, am 15 ani si e destul de strâmta pe mine si e de iarnă si nu iau haine groase pe dedesubt.

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteaza varsta, marimile sunt in functie de inaltime si greutate.
Eu faceam o comparatie intre h&m si alte firme. La ei port S la geci si la celelalte firme M. Si sigur nu sunt singura.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi in magazin si probeaza, ca-i mai sigura masura sau modelul, care s-ar putea sa arate urat pe tine
In plus, nu mai platesti transportul.

| antoniaidk a răspuns:

Du-te in magazin și probează o geaca, vezi care e marimea ta și apoi intra pe H&M și comanda marimea respectiva. daca nu ai sânii exagerați de mari, eu zic ca ți se potrivește 44.eu am 44si am 169 și 56de kg

| Stan_Ionut_1998 a răspuns:

Sincer sa fiu, verifică ghidul de mărimi afișat pe site. Fa câteva măsurători corpului tău și vezi ce mărime ți se potrivește. Dacă îmi poți scrie vârstă, înălțimea, greutate și cât de larg / strâmt vrei sa îți stea geaca, îți spun eu mărimea.