| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

cam cat timp sa ma iau cu lama in sens invers pe fata sa-mi creasca barba?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Barba nu creste nici daca te razi de 10 ori pe zi, sau cu lama pusa in 10, pentru simplu fapt ca ea creste HORMONAL!
Nu te mai stresa de asta, da-i pace, ca nu pierzi nimic avand barba deasa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este legendă urbană. Barba nu crește de la lamă.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cam cat timp sa te iei cu lama? Pai noi stim... cam 10 minute? Cat e nevoie :/

Sau la cat timp sa te iei cu lama? Cand vrei tu, nu are legatura cu cresterea barbii. Si chestia cu lama invers... poti sa te razi si cu toporul ca nu are nici un efect.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Eu am folosit cremă de ras Gillette și barba a devenit mai deasă și mai aspră in doar cateva luni de folosire. Nu știu ce formulă au, dar a dat rezultate, pe care chiar nu le doream. Chiar si după bărbierit imi simt tenul aspru pentru că nu poți să te razi perfect incât sa nu mai simți barba.