| SdL123 a întrebat:

ce as putea sa fac daca m-am dus la frizer m-am tuns s mi-am facut si o dunga din fata pana in spate acum nu vrea sa ma mai primeasca la scoala cum as putea sa maschez dunga ofer funda +vot

Răspuns Câştigător
| FucktheSystem a răspuns:

Copiii din zilele noastre...
Nu e LEGAL să nu te lase să intrii în școală. Educația e OBLIGATORIE, poți să ai și părul verde cu roz și ei nu au niciun drept să nu te lase să intrii în școală. O dungă în cap nu e ceva indecent și e treaba fiecăruia ce freză vrea să își facă. Le spui părinților și te duci direct la directoare și îi spui situația și probabil o să realizeze și ea cât de ilegal e ce face. În caz că nu pricepe poate ieși scandal mare, așa ceva nu e în regulă și mă miră că încă există metalități d-astea comuniste în școli. E dreptul tău să te tunzi cum vrei și e tot dreptul tău să mergi la școală, și nu e doar un drept ci o obligație, și oricine te privează de dreptul ăsta are de suferit din punct de vedere legal. Nu lăsa o profesoară comunistă să își bată joc de tine și vorbește cu părinții și acționează așa cum trebuie.

9 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Mergi si vorbeste cu directoarea singur, joaca si tu putin teatrulaughing
"Doamna directoare va aduc la cunostinta ca imi pare sincer rau.Nu credeam ca tunsoarea mea poate influenta atat de rau notele mele.
De azi inainte va pot asigura ca nu o sa mai aveti niciun fel de surprize neplacute din partea mea.
Dumneavoastra daca aveti vreo idee despre cum as putea masca acest incident neplacut, sunt incantat sa o respect, dar luati in considerare ca este frig afara, nu ma pune-ti sa ma tund 0.
Va multumesc frumos"
Si gata, profesorii tanjesc dupa vorbe asa frumoase si daca e ziua ta norocoasa poate te lasa cu tunsoarea cu conditia sa nu o mai faci.
Fii si tu mai lingusitor, stiu nimanui nu ii place dar ce sa faci, toti asteapta sa fie pupati in c**!

| SdL123 explică (pentru Laura927):

Asta e doar diriga sa gasit sa ma trimita acasa nimeni alt cineva nu mia mai zis doar ea si la directoare nu o sa ma duc ca daca ma mai si vede asa nu ma mai lasa sa vin deloc la scoala

| Laura927 a răspuns (pentru SdL123):

Las-o naibi de diriginta, e nefu****!
Mergi la directoare si zii exact cum am scris eu, dar intre 4 ochi!
Prefa-te si tu baiat cuminte, si zii ca chiar iti pare rau sincer si ca nu o sa se mai intample!
Cand cu aia mai mici precum diriginta ta nu merge, incearca cu aia mai mari precum directoarea ta.
Daca o faci bine, ai sa poti merge la scoala maine!
Si daca nici directoarea nici diriginta nu accepta si trebuie sa te tunzi 0, asigura-te ca o sa le faci viata un calvar, fa-le glume proaste, dar ai grija sa nu te prinda, in special diriginte-i!laughing
Ne****** femeile astea!

| SdL123 explică (pentru Laura927):

Asta e n-am ce sa le fac

| Laura927 a răspuns (pentru SdL123):

Poate nu ai ce sa faci in legatura cu parul dar le poti face niste glume tampite, macar o sa te faca pe tine sa te simti mai binelaughing

| SdL123 explică (pentru Laura927):

Mda ai dreptate

Răspuns utilizator avertizat
| Alexutzu61 a răspuns:

Mda e cam complicat. Ori iti pui un fes sau o caciula stii tu din alea lungi cu varful pe spate, ori te tunzi la marimea dungii, dar tot capul, alta solutie nu vad.
Bafta

| SdL123 explică:

Chel oricum nu ma rad sanu sa ma tund eventual acoper dunga din fata cu parul ca il dau intro poarte
dar cu ra
cea
din spate ca fac