| Goddessss a întrebat:

Ce părere aveți despre vopsirea părului in culori mai nonconformiste(albastru, vede, mov etc.)? Vi se pare interesant sau nasol? Ce va inspira acele persoane?
Să încerc o asemenea transformare sau naturalul este mult mai ok?

30 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru 1 petrecere este acceptabil, dar pentru zi de zi este inconfortabil, mai ales daca ai un job serios, unde se cere o anumita prezentare, tinuta, conduita samd.
Vopsirea in culori ciudate, este specifica copiilor, cares e plictisesc de culoarea naturala.

| Celcestietot a răspuns:

Salutare! Interesant, multe imi inspira un aer de fantasy. Daca tu doresti sa faci o schimbare si esti sigura pe ea, poti incercawinking.

| Sofer a răspuns:

O părere buna sa te vopsești. Dacă ai o culoare diferita se uita lumea lung la tine sa te admire.

| Nemessys a răspuns:

Eu dacă as fi fost fata, m as fi vopsit ( în cazul în care nu eram) bruneta și cu șuvițe verzi.

Oricum cred ca o sa fac asta chiar dacă s băiat. laughing dar pe par lung ar sta mai fain.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Mai bine brunet/a cu suvite roșii laughing

| Goddessss explică (pentru Nemessys):

Cool, am avut șuvițe verzi, dar pe părul blond parca era prea mare contrastul și era prea țipător la ochi.
Bună alegere!
laughing)

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai tu stilul asta? Arata.,, vampiresc". I like it smug

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Vampiresc,exact laughing
L-am avut aproximativ 2 ani.Acum sunt doar bruneta.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu de ce dar am avut o presimtire ca esti bruneta la ce raspunsuri dai.
Pur si simplu am eu teoria asta a mea ca brunetele sunt mai,, bad girls", mai impulsive, tupeiste,,, malefice", directe si mature. Sincer pana acum nu am intalnit nicio fata care sa-mi dovedeasca contrariul, ba chiar imi confirmau. laughing

| Nemessys a răspuns (pentru Goddessss):

Https://imgur.com/a/GYnEaIV
Something like this. I love it!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Si tu ești brunet?
Pai da, negrul e o culoare întunecată, reflecta carcaterul laughing
Blondele par mai inocente.

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Blond? thinking

| Goddessss explică (pentru Nemessys):

Deci eu fix culoarea aceea o aveam, poate puțin mai închisă, numai ca pe par blond.
Ii super
❤️

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Poate ii roșcat laughing
sau verde...
sau strawberry-blonde, sau cooper
?‍????

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

Șaten laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nemessys):

Pe-aproape.

| Furnicuta000 a răspuns:

Sincer nu cred ca exista vopsea permanenta. Iar ca sa fii albastra trebuie sa te decolorezi ceea ce inseamna ca parul se deterioreaza. Eu am dat cu albastru pe un blond auriu si s-a facut verde, parul trebuie sa fie spre alb ca sa iasa albastru. Deci o problema e ca e cam greu de obtinut anumite culori.
Dar cu partea estetica nu cred ca e o problema. Importante sunt si alte aspecte, gen cat de lung e parul, care e stilul tau vestimentar. E una cand vezi pe cate una cu par albastru si scurt, cu pierce in nas, cu haine gen rock sau imbracata provocator, machiata cu negru pe la ochi etc. Te duce cu gandul la altceva. Si alta e cand vezi pe una cu parul albastru mediu sau drept, aranjat, haine decente, mai girly, machiata decent etc.

| Goddessss explică (pentru Furnicuta000):

Ai perfecta dreptate.
Ciudat ca si eu am parul blond auriu, dar când m-am dat atunci mi-a ieșit un albastru superb. Într-adevăr ca după 3-4 spălări mi s-a făcut un verde ciudat.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Goddessss):

Inseamna ca au aparut nuantatoare noi, eu le-am incercat pe toate acum cativa ani dar a fost dezastru laughing

| Goddessss explică (pentru Furnicuta000):

Sunt o mulțime.
Cauta la loncolor sau gama colorista. Colorista is super. M am dat la un moment dat cu verde, si a ieșit abia după 3 luni
laughing.
si acolo ziceau maxim 10 spălări. nice
dar au o mulțime de culori si is super, dacă nu vrei ceva '' permanent ''
ioiii si da, este si albastru de metilen sau violet de gentiana sau rosu castelani la farmacie
is faine si alea

| RKBlue a răspuns:

Unora le sta bine, altora nu, depinde ce culoare alegi.
Conteaza sa iti placa cum iti sta.
Daca toti am fi "naturali", nu ar mai fi nimic interesant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat mai mult pe natural si nu pe culori celeste. Albastru sau mai stiu eu ce ciudatenii sa=ti pui in cap.

| Goddessss explică (pentru anonim_4396):

Păcat ca mi-am pus deja.
Noroc ca se duce
xd

| eckblume a răspuns:

Depinde daca persoanei respective ii sta bine sau nu. De exemplu, mie mi-ar sta nasol sa am parul vopsit asa. Am prietene care au parul in toate nuantele si arata foarte dragut. Nu-mi inspira ceva anume culoarea parului, ci atitudinea persoanei.
Sa ai grija sa nu iti arzi parul. Testeaza pe o suvita vopseaua sa vezi daca e totul ok.

| S8N a răspuns:

Personal mie mi se pare că arată urât, și ruină aspectul feminin unei femei.
A încercat și a avut iubita mea pentru un scurt timp, dar și l-a făcut roșcat deschis după, culoarea mea favorită.

Mie sincer culorile astea "nonconformiste" îmi signalizează ceva rău, le asociez cu persoane drogate, cu probleme psihice sau chestii similare. La fel și piercingurile și tatuajele.
Cel puțin din experiență pot să spun că multe fete cu păr colorat nenatural, tatuaje și/sau piercinguri au probleme de genul.

Dacă vrei opinia mea, lasă-te cât de naturală poți, și dacă îți vopsești părul fă-ți o culoare naturală.

| Goddessss explică (pentru S8N):

Eu apreciez opinia fiecăruia, ca de aia se numește opinie.
?

| Romeo16101 a răspuns:

Nu mi se pare nasol, sa vad pe cineva că e mov/verde/albastru in cap. Deși consider că scopul este atragerea atenției către tine, ceva mai rar, care iese din tipar, mereu va avea mai multă atenție față de ceva regular.
Hotărârea asta cu vopsitul parului tu trebuie sa o faci nu noi laughing că tu îți asumi după, daca de exemplu nu îți place, sau nu te prinde, dar no vorba aia : "Nu vei ști niciodată până nu încerci" Succes!

| Goddessss explică (pentru Romeo16101):

Chestia este ca eu m-am mai vopsit albastru in cap, dar am vrut sa specific ca m as da cu vopsea permanenta nu cu nuantator sau cu din aia care se duce. Deci as încerca ceva permanent deși mi cam frica
?

| Romeo16101 a răspuns (pentru Goddessss):

Fată, cu frica nu vei rezolva nimic, daca persoanelor care te-au mai vazut albastra in cap, li s-au parut ca areti bine, de ce crezi ca ar fi diferit acum? Tu trebuie sa te simti bine, nu lumea, mereu o sa fie hateri, care vor critica absolut totul din orice