| Anonim0100 a întrebat:

Salut,TPU! Cum trebuie sa aplic,uleiul de ricin? Cam, cat trebuie sa stau cu el pe cap? Funda! Scuza-ti problemele de gramatica.

Răspuns Câştigător
| UnCorpSanatos a răspuns:

Uite ce spune o domnisoara care l-a folosit

"Am testat uleiul de ricin (pentru ca imi cadea foarte tare parul), aplicat pe par cel putin 4 ore inainte de spalare. am inteles ca e mai eficient daca il lasi pe par o noapte, dar eu n-am reusit. oricum, rezultatele sunt extraordinare. am facut chestia asta de vreo 3 ori si sunt foarte multumita. merita sa incercati."

11 răspunsuri:
| anss23 a răspuns:

Presupun ca l-ai luat de la farmacie, nu? Nu poti intreba acolo cum se foloseste? Eu nu am folosit niciodata ulei de ricin, dar banuiesc ca trebuie sa-ti pui putin ulei pe palme, masezi radacinile si il lasi in par 30-40 de minute.big grin

| piersicuta99 a răspuns:

Maxim 3 ore

| Anonim0100 explică:

Va,Multumesc :*!

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Trebuie sa te spli pe cap apoi pui cateva de picaturi de ulei la radacina parului, masezi si lasa uleiul cate de multi poti, de preferabil peste noapte, apoi te speli din nou pe par.

| Kasia a răspuns:

Se aplica pe scalp masand si pe lungime.trebuie sa stai in jur de 3 ore cu el si ar fi bine sa stai sub o casca de baie.(isi face efectul mai bine).

| LolaLollita a răspuns:

Sa stii ca eu il folosesc saptamanal. Il aplic pe par pur si simplu cu minim 30 de min inainte de a intra sa fac baie.

| Anonim0100 explică (pentru Kasia):

Trebuie,sa-mi pun ceva pe cap?

| Kasia a răspuns (pentru Anonim0100):

Nu e obligatoriu.dar isi face mai bine efectul asa.

| Anonim0100 explică (pentru Kasia):

Pai,cand ma dau imi pun in palma ulei si dau la radacina il masez cu degetele il las 2-3 max..ma spal.ok, am sa pun ceva in cap..mersii de sfat:*!

| 0881099 a răspuns:

Trebuie sa il pui la cadacina parului pentru aprox. o jumatate de ora.

| Anonim0100 explică (pentru 0881099):

Mersii.