| Matei_Gabi_1988 a întrebat:

de ceva vreme ma gandesc sa imi las parul sa crească lung, sunt blond, băiat, dar când ma uit in oglinda imi vad scalpul, si pare rar:/
Pot face ceva?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intrenționezi să lași părul să crească - foarte bine!

dar la "pot face ceva?" - n-am priceput ce vrei...

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai incearca cateva produse de crestere a parului, cum ar fi Alpecin, tot apar reclame cu el.

| zurick a răspuns:

Lasă-ți părul lung dacă asta vrei ^^
Cel mai bine, mergi la dermatolog, dar dacă nu poți încearcă diferite tratamente pentru păr : alpecin, forcapil, setul cu usturoi de la farmasi.

| zilog a răspuns:

Radel de mai multe ori, treci la mancare sanatoasa lasate de sare pentru ca sarea strica aciditatea sangelui datorita diurezei rinichilor,
asa ca pune mana si fa o cura de dezintoxicare cu multa multa salata cu frunze verzi timp de 4 ani trebuie sa nu mai mananci nimic care contine chimicale
si sa te speli pe cap doar cu sampoane fara chimicale
care nu contin soda caustica...
sau cu galbenus de ou cel mai repede
stii ca bebelusii nu se spala cu sampon pe cap ci cu galbenus de ou in loc de sampon

iar vara ia o palarie pe cap cand e lumina multa soarele cel mare

| Madalina1837 a răspuns:

Poti incerca sa iei niste suplimentare alimentare penreu asta, sau ceva tratament penrru par care sa te ajute să-ți crească dar sa fie si mai des.

| SonicMaster194 a răspuns:

Eu zic sa il lasi sa creasca! si eu am parul lung dar prins in coada nu se vede nimic! si e mai misto! Iar daca vrei sa il ai deprins la un moment dat nu o sa se mai vada scalpul mai ales ca esti blond! eu nu sunt blond si nu mi se pare ceva de care sa ma plang! :3