| MihaelaDart a întrebat:

Doresc niste rețete cu tratamente naturiste pentru luminozitatea tenului. Ce măști pentru ten recomandați care într-adevăr și-au făcut efectul? Mulțumesc anticipat!

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ingredientele naturiste n-au ce căuta pe față happy
intră pe the ordinary românia să înveți cum să-ți alcătuiești o rutină bazată pe nevoile tenului tău.

| MihaelaDart explică (pentru Adry05):

Este ca și cum mai bine folosi chimicale că sunt mai bune pentru ten și alea naturiste strică! Eu una sunt adepta celor naturiste așa cum am abordat și pentru păr.
Urmăresc grupul deși sunt prea scumpe pentru bugetul meu in aceste momente și prefer din ingrediente naturale care rău nu au ce provoca.

| Adry05 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Păi da, sunt mai bune că acele „chimicale" au în spate ani de studiu ca să fie cât mai potrivite nevoielor tenuluiwinking produsele naturale crezi că au fost concepute cu scopul de a-ți ajuta tenul să arate într-un fel sau altul?!

| MihaelaDart explică (pentru Adry05):

Sincer, nu sunt de acord. Așa și cu părul, vopsim cu chimicale că este mai recomandat, greșită mentalitate. La par îmi vopsesc și îl tratez natural cu henna și este fff sănătos. Sincer cu cele recomandate, nu sunt adepta, am folosit ani la rand cu multi ani și m-am oprit la cat de bine mi-au făcut până într-un final, astfel că mi-am făcut ordine printre cosmetice astfel că le prefer pe cele făcute handmade, creme, șampoane, etc. Studiile mă lasă rece.

| Adry05 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Vopsitul nu e o necesitate... e un moft... n-ai cum să compari formularea unui produs de vopsit cu un produs de îngrijire al pielii wtf

| MihaelaDart explică (pentru Adry05):

Așa crezi tu, pentru mine nu este moft, ci necesitate, căci cu vopsitul hennei mi-am recâștigat strălucirea la păr, nu-mi mai cade atât de mult, îi da volum, nu se mai despică atât de des. Ba da, se pot compara, căci tot de produse naturiste tine.

| Adry05 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Una e o vopsea pe care nu prea ai cum s-o formulezi ca să nu și atace, că totuși vorbim de schimbarea culorii părului! și alta e o cremă care doar trebuie să ajute și atunci poate fi formulată ușor doar cu scopul ăsta exceptând 1-2 produse sintetice făcute pentru stabilizare. dar și conversanții ăia pot fi foarte ok, dacă ai lua și ai verifica ingredient cu ingredient de la o cremă de calitate, ai vedea că nu e așa bau bauwinking dar na, pune miere și ulei în continuare pe față dacă așa te simți bine.

| MihaelaDart explică (pentru Adry05):

Inteleg, este doar părerea ta care crezi cu tărie în asta, deși nu este chiar așa. Încearcă să te mai deschizi și la nou, la produsele cosmetice făcute în casă și mai discutam atunci.

| Adry05 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Sunt extrem de deschisă, tocmai de aia îmi permit să vorbesc că am citit suficient pe subiect, atât pentru produsele de pe piață, cât și pentru cele naturiste.

| MihaelaDart explică (pentru Adry05):

Să știi că mă simt foarte bine, ajungând la vârsta de aproape 40 de ani, intrând în contact cu persoane care nu îmi știu vârsta, mereu mi-au dat intre 25-28 de ani. Asta se datorează adaptării îngrijirii pe produse naturiste. Mai studiază despre aceste produse care s-au demonstrat științific că te duc cu 10-15 ani mai tânăr decât pari, ai rămas în urmă cu studiile. Din produsele minune pe care tu le folosești, un ingredient este cancerigen ori care provoacă alergii, mai studiază în profunzime fiecare ingredient când cumperi un produs și mai discutam după.

| Adry05 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Dar tu c studii ai mă rog de-ți permiți să-mi zici mie să studiez că-s în urmă? divahair.com?

| MihaelaDart explică (pentru Adry05):

Doar atâta știi să spui drăguțo!? Nu mai fii ironică și mai învață să comunici, că degeaba îmi vorbești mie așa. Mai acceptă și alte păreri, nu o trage pe studiile tale "superioare" al științei, căxi sunt egale cu zero. Nu ști să răspunzi treci peste întrebare, ok!? La revedere!

| sierra1 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Like! (adică apreciez)