| smokeflame a întrebat:

Este normal ca dupa un detartraj si periaj profesional, culoarea dintilor in locul unde, inainte, se afla placa bacteriana, sa fie aceeasi ca inainte? Adica dintii arata la fel, la baza dintilor de sus am tot ca un fel de banda galbena, diferita de culoarea dintilor mei. Daca e normal, se va albi si bucata aia prin periaj, acasa, sau trebuie albire profesionala? Multumesc.

2 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Detartrajul si periajul curata dintii nu ti se albesc!
Cel mult obtii un efect gen sunt mai LUMINOSI dintii, nu albitiwinking
Ia si spala-te de 2 ori pe dinti si apa de gura tot de 2 ori, sa fie lege asta.
Preferabil o pasta de dinti pentru albire si o apa de gura ce ajuta sa nu se depuna blaca bacteriana asa repede.

| ancaval a răspuns:

Dinții se albesc un pic, nu cât vrea omul, doar cât se poate.
Dacă nu ai încredere în medic, deși știu sigur că și-a făcut treaba, mergi la alt medic, sau vorbește cu ăsta și cere detalii. E simplu.