| anonim_4396 a întrebat:

Este prima data cand vreau sa ma fac pe picioare (am 20 de ani) si nu stiu cu ce sa ma fac, cu aparat de ras sau cu bic-ul? Si daca aparat de ras se poate si un exemplu (pe eMAG sau o poza)

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa te duci sa-ti faci si unghiile, sa-ti pui cercei si sa-ti dai cu ruj. Asa vei ajunge ca in articolul asta: http://bit.ly/2FGIfzI

| Violleta2022 a răspuns:

Te pregatesti de parada gay-lor?

| anonimg a răspuns:

Ca baiat nu iti recomand sa elimini parul de pe picioare.

| AliGab a răspuns:

La mine cu aparatul de epilat (cel electric care smulge firele de par) este cel mai eficient. Epilarea o fac la 2 chiar 3 saptamani si parul nu mi s-a indesit. Dezavantaj: durerea. Solutie: faci un masaj energic prin frecarea cu palma pe zona care se epileaza pana ce pielea se roseste un pic, dupa care epilarea cu aparatul nu mai doare asa tare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti sugerez sa te epilezi la un salon sau singura. Eu fac asta de cativa ani buni si mi s-a rarit parul si imi creste mult mai greu.

| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor E baiat cu hormoni feminini.

| wonderwoman123 a răspuns:

Incearca cu aparatul de epilat cu laser. Ala face ca parul sa iasa peste 8 saptamani. Cu aparatul de ras iti poti irita pielea, si cu bigul face ca parul sa iasa mai repede. Stiu ca e cam scump un aparat cu laser pentru epilat (eu am unul de la Philips care a costat vreo 650 de lei si de care sunt ff multumita) dar merita

| Alexand3ru1 a răspuns:

Fa-te cu masina de tuns, fara nici-un numar, apoi cu orice bic.

| Bogdan_Cyclamen_1986 a răspuns:

Gandeste-te mai bine la o solutie pentru epilare definitiva. intr-adevar actorii arata mult mai bine epilati... dar pana atunci e bun si bic-ul is unele la 4-5 lei mai bune

| Daniela_Madalina_1999 a răspuns:

Buna! Iti spun din propria experienta ca le-am incercat pe toate. La bic creste foarte repede si de indeseste, cu crema nu mie una nu imi place deloc. Si acum mi-am cumparat epilator..chiar daca doare groaznic.

| allexb10 a răspuns:

Cu aparatul de ras, m-am facut eu si este bine, nu te iriti, si o sa se vada gambele bine. Succes