| m4d4l1nn a întrebat:

Salut TPU, întrebare adresată celor care dețin perechi de adidasi nike jordan. Ii achiziționați fizic din magazin sau știți site-uri legit și de încredere? Cu preturi rezonabile. Mulțumesc

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Adidasii ca si imbracamintea se achizitioneaza din magazin, dupa ce-i probezi, ca sa nu ai supriza sa nu-ti vina masura respectiva!

Doar in situatia in care ai mai probat si stii 100% bine ca sunt masura corecta ii cumperi online de pe site-urile oficiale, adica reprezentanta Nike fiindca ristis a cumperi fake-uri.

| LarisaChe07 a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca ai cumparat de la toate brand-urile si stii masurile mai bine decat CNP-ul, mai bine comanzi. Timpul este pretios, stai in mall 3 ore ca sa iei ceva, si nici nu gasesti daca esti mai pretentios.

Asa, pe net intr-o ora ti-ai luat un dulap de haine, doar ca trebuie sa comanzi doar de pe site-uri de incredere.

| Violleta2022 a răspuns (pentru LarisaChe07):

Si cu ce te ajyuta daca cmperi haine de calitate proasta, lungi, lalai sau stramte de pe internet?
Timpul este pretios doar pentru aia care castiga sute de euro pe ora, nu pentru un amart de roman, care arunca banii inutil pe haine online, iefine si proaste si mai tare se rupe decat se carpeste cu asa ceva.
Fac cumparaturi online de peste 30 de ani si sincrer, acum cumpar nu cumpar nimic d eimbracat sau incaltat, fiindca am ajuns la concluzia ca ajung sa le donez de noi, fiindca ori nu-s calitativ bune, ori nu-mi plac cum stau pe mine, ori nu-s masura potrivita desii samd.

| LarisaChe07 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pai cine a zis ca cumpar haine proaste? Daca comanzi doar brand-uri nu o sa gasesti calitate proasta, doar daca sunt defecte de fabrica si le poti da inapoi. Daca comanzi haine neauzite normal ca sunt proaste si se rup.

| Violleta2022 a răspuns (pentru LarisaChe07):

Tu ai idee ce inseaamna haine de barnduri bune?
O bluza costa $2000, o pereche de pantaloni costa $3000 samd
Iti permiti asa ceva?
Fiindca marfa de pe site-urile mentionate de tine mai sus, sunt made in China.

| LarisaChe07 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am spus magazinele alea pentru cel care a pus intrebarea, daca a spus de Jordan si Nike voiai sa zic din Louis Vuitton?

Nu dau 2000$ pe o o bluza, dar dau 500$

| LarisaChe07 a răspuns:

Depinde de pret.

Pentru pana in 1000 de lei ii poti lua fizic din Nike, Buzz, Aw Lab, Various Brands, JD, Sizeer, Intersport, Hervis, Grid. Sau poti comanda de pe About You, nike.com, Modivo, Zalando, Fashion Days, Footshop si nu mai stiu.

Pentru 1000-5000 de lei folosesc StockX, Farfetch, Goat, Klekt dar sunt din alte tari, cum ar fi in mare parte SUA, UK, Franta si o sa dai la taxe vamale cam in jur de 50$.