| VladuT1337 a întrebat:

Salut TpU! Mă scuzați daca am greșit categoria, am 15 ani sunt băiat și am aceasta 'mustata de fecior' si nu îmi stă bine absolut deloc chiar multi prieteni care își iau mustața mi au spus sa fac același lucru pentru că nu arata bine. Sunt de acord cu ei absolut dar eu nu am un aparat electric de ras pot doar cu un bic normal sau poate m-am gândit la un salon cu ceara deși nu mă văd făcând treabă asta. Ce părere aveți este ok sa îmi iau mustața cu bic ul?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mustata arata ca devii barbat. Nu tine cont de parerea altora.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa o razi cu orice daca o inmoi bine cu apa si sapun. Aia cu ceara este o prostie. Un BIC este 4-5 lei si la salon fara 30 lei nu discuta. Apropo! Nu te lua dupa cei care spun ca rasul indeseste mustata si barba! Pilozitatea este ceva genetic si nici nu se indeseste, nici nu se rareste.

| sierra1 a răspuns:

Las-o să crească - când o să te barbierești, o s-o faci pe toată fața

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă la școală te lasă cui mustață, las-o așa. Și cumpără un aparat de ras, că vei avea nevoie.

| blackann a răspuns:

De ce va luati de el ca se ia dupa prieteni cand a scris clar ca nici lui nu ii place si e de acord cu ei? Doamne, ce oameni frustrati.
Cel mai bine sa-ti cumperi un aparat de ras, dar da, e ok si cu bic pana iti cumperi, daca nu mai suporti.

| nukeyly a răspuns:

"un bic normal" e basic level 1 of 10,
face si ala treaba, te inveti, practice make perfect.
"Ce părere aveți este ok " e ok sa faci ce stimi, lasa turma.

| Scorillo a răspuns:

Ti-a aparut mustata "de fecior"? E un semn de evolutie. Conteaza doar parerea ta, nu a prietenilor. Dupa parerea mea nu apela la epilat (ceara). In rest... o sa te saturi de barbierit (sau poate iti vei lasa barba)

| paul123paul123 a răspuns:

Rade fara probleme esti baiat este normal, nu iti creste nai deasa decat cand va veni timpul, deci nu sunt probleme...