| Syrten a întrebat:

Mă trezesc mereu cu părul ciufulit și arată aiurea. Sunt nevoit să îl spăl mai mereu pentru a-i da aspect ok.
Există vreo metodă prin care pot scăpa de nevoia continua de a mă spăla pe cap? Sau să mă spăl cu ceva anume care să ajute?
Mulțumesc! ( Sunt băiat )

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

1. il tunzi destul de scurt cat sa nu conteze ciufulitul, si sunt frizuri destul de elegante cu parti rase ale capului (lateral, spate)
2. il piepteni bine in fiecare dimineata, apoi il dai cu ceva care ii da forma cum ar fi gel de par

in teorie (mai ales la barbati) parul ar trebui spalat odata pe saptamana, daca il speli mai des ar trebui sa folosesti samponuri bio, nu astea pe chimicale care in timp au o probabilitate mare sa faca rau la par!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu dimineata umezesc parul cu mana si apoi dau cu un piepten ud. Daca nu vrei sa faci asta prindeti-l in plasa: http://bit.ly/2XqGUXc

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tuns scurt, perie.

| danutzu96 a răspuns:

Si eu cand ma trezesc am parul in 15 directii ( nu tine de cat de des il spal ). Cea mai buna solutie e sa il tii scurt.

Răspuns utilizator avertizat
| Adrian1555 a răspuns:

Parul dupa somn nu numai ca sta in anumite forme ciudate din cauza pernei dar mai si transpira si asta afectează felul in care arata si in care sta
Singura varianta e sa te speli pe cap dimineata de dimineata si e ok dupa cu el tot restul zilei