| alexionut45 a întrebat:

mi-a iesit un cos in frunte sub piele..parca as avea cucui. vreau sa va intreb daca pun gheata pot scapa de el sau daca il las asa in cate zile dispare?

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Pune spirt pe el de mai multe ori pe zi

| MDenisee a răspuns:

Stiu cum e. ah corusile aste laughing Pai da incearca vreo 2-3 cuburi, insista, maseaza-te, apoi inainte sa te culci, pune niste pasta de dinti pe el si te culci asa oricum se duce, o sa-l usuce, eventual niste fond de ten daca ai, bafta :*

| L0v3isTheWaY a răspuns:

Salut!
Cand iti mai apare cosuri da-le cu tuica.Se usuca imediat.
Succes!winking

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Buna Alex,
Eu am avut foarte mult timp probleme cu cosurile si puncte negre si te sfatuiesc daca vrei sa scapi de cosurile sub piele sa iti cauti ulei 100% pur de arbore de ceai( Tea Tree ) de la Thursday Plantation.
La mine a functionat foarte bine si m-a scapat de toate probleme cu cosurile.
Pe langa uleiul pur, am schimbat sapunul normal, cu un sapun orgamic cu ulei pur de arbore de ceai.

| Word89 a răspuns:

Eu faceam altfel, luam un ac de cusut, il dezinfectam cu spirt si intepam in mijloc cosul pentru a scoate tot puroiul de sub.

| snifyy a răspuns:

Imprumuta si tu de la o colega/IUBITA PUTIN fond de ten si a 2 zi se va usca sau macar se va face alb si il vei putea strange, PS: te va durea cateva zile daca nu dai cu nimic pe el, dar se va duce in cateva zile.

| eliza27 a răspuns:

Eu am avut unul si l-am intepat cu un ac. nu doare, a doua zi o sa erupa ca un cos normal. credeam ca o se infesteze dar nu a facut-o. acum nu mai am nimic. daca il lasi iti va trece in vreo saptamana. mie mi-a trecut in 2-3 zile. incearca, nu doare! succes