| Bertro a întrebat:

.. mi-am achizitionat recent o placa de par Rowenta SF1022F0, sunt baiat am parul destul de lung, si putin ondulat, imi puteti spune cum sa imi indrept parul, sfaturi etc...multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| xxxdelyaxxx a răspuns:

Deci trebuie sa te speli pe cap bine sa ai un sampon hidratant sa te usuci bine bine si apoi sa te dai cu placa daca te dai cu placa pe parul ud ai ars parul big grin
1.Lasa placa sa se incalzeasca in timp ce tu te piepteni bine bine
2. Potriveste dupa cate grade vezi tu dar nu la maximpt ca numai fetele o lasa pana la maxim sa fie fixat tu poti sa ti-l arzi
3.ia cate o suvita cu atentie si da placa de vreo 2-3 ori maxim ca sa se fixeze
4. fa asa pana crezi ca parul arata ok
5. daca nu poti la spate incearca sa fii intr-o incapere cu oglinzi paralele sau sa te ajute cineva
6. daca vrei te poti da cu fixativ sau cu gel depinde te tine cum te simt si cat de in siguranta esti daca folosesti fixativ.
7.La fixativ e bine sa folosesti taft 5
Bafta si sper ca te-am ajutat... Fundita?batting eyelashes